Konfekcjonowanie/Sortowanie


Konfekcjonowanie to nic innego jak pakowanie lub przepakowywanie elementów/produktów z opakowania zbiorczego do mniejszych zgodnie z instrukcją/potrzebą kontrahenta. Odpowiednio przeprowadzony proces konfekcjonowania towarów powoduje, że są one gotowe do sprzedaży lub wysyłki. Na życzenie kontrahentów konfekcjonowane przez nas produkty mogą mieć naniesione odpowiednie oznaczenie lub naklejone etykiety pozwalające uzupełnić informacje o produkcie.

Przygotowanie produktów do sprzedaży lub wysyłki nie jest wcale takim szybkim i łatwym zadaniem. Nie wystarczy jedynie umieścić konfekcjonowane elementy w specjalnym pudełku czy woreczku, które zabezpieczy przesyłkę i będzie ładnie wyglądać. Konfekcjonowanie towarów obejmuje wiele rozmaitych działań – przeważnie ręcznych, Do głównych czynności zaliczamy:

  • posortowanie elementów – sprawdzenie, które są dobre, a które mają wadę fabryczną i nie nadają się do wysyłki;
  • przepakowanie produktów do odpowiednich opakowań (np. folie, pudełka);
  • pakowanie z wykorzystaniem zgrzewarki – po zapakowaniu elementów do folii wykorzystanie zgrzewarki do zabezpieczenia elementów – tak gotowy produkt łatwiej przetransportować;
  • nanoszenie odpowiednich oznaczeń na przykład kodów kreskowych;
  • etykietowanie pozwalające uzupełnić informacje o przedmiocie, które nie zostały zawarte na jego opakowaniu;
  • dodawanie dodatkowych elementów/opisów według wytycznych;

Dzięki zlecaniu naszej Fundacji konfekcjonowania, przepakowywania czy sortowania, firmy zlecające nie mają konieczności zatrudniania nowych pracowników, a wykonana rzetelnie praca pozwoli zoptymalizować proces produkcji. Nasi kontrahenci gotowy do wysyłki towar otrzymają według własnych zaleceń i instrukcji.