Usługi

 

Fundacja „Dobry Pomysł” posiada certyfikat ISO 9001:2015, który zapewnia profesjonalną jakość usługi z zachowaniem najwyższych standardów. Działalność Przedsiębiorstwa Społecznego w ramach aktywizacji zawodowej przez osoby niepełnosprawne prowadzona jest w kliku obszarach:

Produkcja elementów precyzyjnych

usługa ta skierowana jest głównie do firm i polega na ich wsparciu, w zakresie obniżenia kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności produkcyjnej. Zawarcie współpracy pomiędzy Fundacją, a firmą zewnętrzną polega na przekazaniu wybranych prac, które dotychczas były wykonywane przez pracowników klienta, a w ramach przeprowadzonego audytu stwierdzono, że dostawa od firmy zewnętrznej gotowego elementu/części umożliwili zwiększenie wydajności produkcji produktu końcowego (np. pracownik nie traci roboczo godzin na złożenie kilku elementów, które pozwolą mu na wyprodukowanie produktu końcowego, ale składa go z gotowych otrzymanych części).

Cyfrowa archiwizacja

dzięki profesjonalnym skanerom mamy możliwość nie tylko eksportowania wersji papierowych do popularnych rozszerzeń plików, ale także konwertowania informacji do edytowalnej treści. W ramach oferowanej usług osoby niepełnosprawne skanują, segregują i kopiują przekazane dokumenty na wybrany przez klienta nośnik. Cyfrowa archiwizacja skierowana jest do wszystkich firm i osób prywatnych z Włocławka i okolic.

Obróbka na tokarce CNC

wykorzystanie tokarki CNC pozwala na wykonanie przedmiotów o złożonych i precyzyjnych formach. Obróbka elementów z metalu lub innego stopu za pomocą tokarki tych umożliwia skrawanie, czy przetaczanie różnych przedmiotów. Komputerowe sterowanie tokarką CNC powala na bardzo precyzyjną i wydajną pracę nad powierzonymi elementami. Usługę tą kierujemy do firm, które posiadają duże ilości elementów, które trzeba poddać obróbce. Profesjonalna maszyna i jej bardzo duża moc, połączona z  precyzja umożliwia obróbkę praktycznie każdego tworzywa w szybkim czasie z bardzo dużą dokładnością.

Cięcie aluminium

wykorzystując specjalną piłę tarczową do cięcia aluminium oferujemy możliwość precyzyjnego cięcia profili aluminiowych pod różnymi kątami nachylenia.